RESPONSİVE TASARIM

Mobil uyumlu web sitesi ile işletmenizi geleceğe hazırlayın.

TASARIM ÇEŞİTLERİ: MASAÜSTÜ, LAPTOP, TABLET, MOBİL TELEFON VE CİHAZLAR

RESPONSİVE WEB SİTE TASARIMI

Web sitenizin mobil görüntüsünü incelediniz mi ?

Responsive Tasarım

Responsive Tasarım

Responsive tasarım dilimizde duyarlı, uyumlu web sitesi anlamına geldiği gibi halk dilinde Mobil uyumlu web sitesi olarak da bilinmektedir. 2010 yılında trend olmaya başlayan responsive tasarım son yıllarda dünyada ve ülkemizde çok popüler hale gelmiştir.  Çağımız teknolojilerine ayak uydurmak adına web sitelerinin mobil cihazlar, tabletler, televizyonlar gibi ekranlarda farklı görünürlüğünün olması ziyaretçi kitleniz tarafından web sitenize değer kazandıracaktır.

Mobil uyumlu (responsive) web sitesi ihtiyacının ana sebebi eski tarz web sitelere ziyaretçiler girdiğinde telefon gibi küçük ekranlarda kendilerini kaybedip siteyi çabuk terk etmelerinden doğmuştur. Yapılan araştırmalara göre kullanıcılar web sitelerine telefon ve tablet gibi küçük boyutlardaki ekranlardan bağlandıklarında zoom özelliği ile web sitesinin bazı bölümlerine tıklayamamaktadır. Bu tür zorlukların önüne geçebilmek adına eski tarz web siteleri yerini mobil uyumlu (responsive) tasarımlara bırakmaktadır.

Responsive tasarımda mobil kullanıcılarının web sitesinde gezinme süresini artırmak ana hedeftir. Son yıllarda mobil cihazlardan web site ziyaretleri dünyada %32 seviyelerine yükselmiştir. Önümüzdeki yıllarda mobil uyumlu (responsive) tasarımların hızla artış göstereceği ön görülmektedir.

Responsive Tasarım Ölçüleri nedir ?

Ekran TipiÇözünürlük AralığıUyumluluk
Ekran 10-767 pxMobil Ekranlar
Ekran 2 768px - 991 pxDikey Tablet
Ekran 3992 px- 1199pxYatay Tablet + Minibook Laptop
Ekran 41200px ve üstüNotebook + Dekstop

Sizde eski web sitenizi mobil uyumlu hale getirmek için alanında profesyonel ekip arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.

TEKLİF FORMU

Web tasarım, Grafik Tasarım, Seo ve danışmanlık hizmetleri için teklif isteyin.

YUKARI